Besinlerin Değer Cetveli100 gramda”

BalıklarEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Alabalık16818.310.0Yok
Kalkan19314.814.4Yok
Levrek9319.201.2Yok
Palamut16824.007.3Yok
Uskumru15921.907.3Yok
Tuzlanmış Balık30518.525.1Yok
Sakatatlar   Enerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Beyin12510.408.60.8
Kuzu Böbrek10516.803.30.9
Dalak (Dana)10418.13.0Yok
Dil13018.505.30.9
Karaciğer14019.204.704.1
Yürek12415.005.701.8
Kümes & Av HayvanlarıEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Tavuk21518.615.1Yok
Hindi16002.48.0Yok
Tavşan16221.008.1Yok
Sülün18122.709.3Yok
Bıldırcın19219.812.1Yok
Yumurta15812.111.2Yok
Sebzeler & BaklagillerEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bakla7205.20.409.8
Bamya3602.40.307.6
Bezelye8406.30.414.4
Börülce1279.00.821.8
Asma Yaprağı9703.801.115.6
Yeşil Biber2201.20.204.8
Domates2301.10.204.8
Salatalık140.60.103.2
Ebegümeci4804.40.604.3
Enginar533.00.207.8
Fasulye3201.80.210.0
Havuç4201.10.210.0
Kabak261.00.106.6
Karnıbahar2702.70.205.2
Kereviz4001.80.308.5
Kıvırcık Salata2001.70.104.1
Beyaz Lahana2401.30.205.4
Ispanak2603.20.304.3
Marul1401.20.202.5
Mantar2802.70.304.4
Maydonoz4403.60.608.5
Nane655.001.307.9
Patlıcan2501.20.205.6
Kuru Soğan3801.50.108.7
Pırasa5202.20.311.2
Sarmısak13706.20.230.0
Semizotu322.00.503.9
Yer Elması7502.30.116.7
Turp190.90.104.2
Kuru Fasulye34022.301.661.3
Nohut36020.504.861.0
Mercimek34024.701.160.1
Soya Fasulyesi40334.017.833.5
Bakla (iç)33825.101.758.2
Barbunya35023.001.263.7
MeyvelerEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Ayva570.70.415.3
Armut610.70.415
Çilek370.70.508.4
Dut930.901.119.8
Elma580.20.615.0
Erik750.80.219.7
Greyfurt410.50.110.6
İncir8001.20.420.4
Karpuz260.50.206.4
Kavun330.80.306.4
Kayısı511.00.212.9
Kiraz7001.30.317.4
Limon2701.10.308.2
Mandalina460.80.211.6
Muz8501.10.211.6
Portakal501.00.212.3
Şeftali380.60.109.7
Üzüm670.60.317.3
Vişne6001.20.314.4
Süt & Süt ÜrünleriEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Yağlı Beyaz Pyn.28922.521.6Yok
Kaşar Peyniri40427.031.801.4
İnek Sütü613.3203.304.7
Yoğurt6305.301.67.0
Koyun Sütü1086.07.005.4
Et & Et ÜrünleriEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Sığır Eti22519.415.8Yok
Dana Eti15619.78.0Yok
Koyun Eti24716.819.4Yok
Pastırma25029.513.9Yok
Salam45023.438.101.2
sucuk45221.440.8Yok
BaharatlarEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Defne Yağrağı31307.608.474.6
Dereotu (kuru)25320.004.456.0
Hardal47025.029.035.0
Hindistan Cevizi52506.436.350.0
Karabiber25511.003.365.0
Kımızı Biber31812.017.357.0
Kekik27509.107.464.3
Kimyon37518.022.344.2
Tarçın2604.003.280.0
Susam59026.555.009.4
Zencefil35009.106.171.1
Un İçerenlerEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bisküvi46205.416.074.5
Buğday Unu36511.801.174.7
Bulgur35710.301.278.1
İrmik37111.40.977.0
Makarna37012.501.275.2
Pirinç36306.70.480.4
TatlılarEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Bal3150.3Yok78.4
Dondurma19304.510.620.8
Çikolata55009.336.051.3
Marmelat&Reçel2750.60.570.0
Tahin Helvası51610.530.053.5
İrmik Helvası30203.812.543.6
Şeker384YokYok99.5
Muhallebi17305.103.829.8
Sütlaç14003.402.738.0
Kadayıf29004.310.047.0
Şöbiyet30003.508.545.0
Çerez & Kuru YemişlerEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Ayçekirdeği56024.047.320.0
Badem60018.654.219.8
Ceviz65015.064.015.8
Fındık63412.662.416.8
Kabak Çekirdeği61030.150.010.0
Kestane19402.901.542.0
Kuru İncir27404.301.370.0
Kuru Kayısı2605.00.566.5
Kuru Üzüm29002.50.277.5
Şam Fıstığı60019.554.019.0
Diğer BesinlerEnerji (K.kalori) Protein (gr) Yağ (gr)Karbonhidrat (gr)
Et Suyu Tableti12020.03.05.0
Ketçap1062.00.525.0
Salata sosları450Yok50.102.5
Salça9802.70.421.4
Sirke13YokYok6.0
Turşu100.60.22.0
Yeşil Zeytin14401.513.502.3
Siyah Zeytin20701.80.22.0
Zeytinyağı884Yok100.0Yok

Tasarım ve Yazılım : GülNet Galanima Restaurant & Bahçe Trabzon Copyright 2017